That works for me as well. ^^^^^^^^^^
Alfalfa meal--$17/50#bag
Kelp meal--$10/5#bag
Worms--$27/1ib red wrigglers I now have 2 bins and 2 buckets going (they breed like crazy), and as much WC as I need.
Add some more $$$$ for totes (worm bins), buckets and air pump, you are still under $100 for the finest nutes there is.
It IS messy, smelly and a pain in the butt. It is also cheap and better quality than anything in a bottle, even the stupidly expensive AN.
Wet